Category: ,

Pracovný názov, ktorý vystihuje celý koncept. Oslovenie zo strany mladého človeka – cestovateľa, pre ktorého je zatiaľ jediná izba (takmer) celým bytom bolo výzvou.

Cieľom bolo na ploche 11,2 m2 vytvoriť priestor, ktorý by spĺňal funkciu spálne, pracovne a obývačky  tak, aby izba nebola zahltená nábytkom. Samozrejmosťou bol aj dostatok úložných priestorov. Pomerne komplikované zadanie som poňala z druhého konca. Čo tieto funkcie spája, aký nábytok je možné z návrhu vynechať a čo je nevyhnutné? Vo výsledku sú tieto funkcie v priestore zastúpené posteľou transformovateľnou na sedačku (spálňa a obývačka) vďaka atypickej skrini na mieru, pracovným stolom (pracovňa) a komodou s TV (obývacia izba).

Dizajn  sa odvíjal od toho, že izba má byť natoľko neutrálna aby sa dala nazávať domovom aj pracovným priestorom mladého človeka, ktorý od začiatku nechcel len striedmy minimalizmus. Preto sa jednoduchá vatiabilná policová zostava prelína s retro komodou a hladká vstavaná skriňa s hravými stolíkmi a motívom preglejkovej vyfrézovanej mapy. Farebnosť je zas odvodená od témy cestovania. Zemité a neutrálne farby oživuje krásna hlboká modrá farba petroleja v spojení so zeleňou.

Klient: Súkromný