Každý nový projekt so sebou nesie určité množstvo nadšenia. Jeho množstvo závisí od mnohého. Tento krát sa k nám však dostalo zadanie:

“…škandinávsky vidiecky.. také moje útočisko…”

no znelo to skvelo 🙂

Až sme sa z celej tej radosti rozhodli, že si to nenecháme celé pre len seba. Takže nech sa páči:

Interiér Vojka, časť 1.

Majiteľka Mirka sa pred časom rozhodla, že občas potrebuje utíšiť mestský ruch a tak sa (zatiaľ na víkendy) presťahuje do domu neďaleko Bratislavy. Rozhodnutie padlo na lokalitu pri jazere a malý-dvojpodlažný-typový dom pod názvom Beta.

podorys-beta_01(2)

 

Keďže už je dom medzičasom vo výstavbe, lepšie povedané, hrubá stavba takmer ukončená, prišiel na rad interiér. Pôvodný koncept ani dispozícia jej nevyhovovali a tak, potom čo si všimla jeden z našich projektov, zasvietil nám v doručených správach nový mail a to bol začiatok našej komunikácie.

A hľa, máme za sebou úspešné stretnutie a prvé rozhodnutia.

________

Aby sme mohli začať pracovať, potrebujeme niekoľko vecí:

pôdorys – buď ho máte, alebo ho zameriame a narysujeme

predstavu – tú si vytvoríme na základe toho, že sa vás budeme veľa pýtať

do kedy a za koľko – čas a rozpočet sú dôležité nie len pre vás, ale aj pre nás. nič nevznikne za noc a z ničoho 🙂

________

Na prvom stretnutí sme pochopili, že interiér tohoto domu má byť predovšetkým útulný, plný svetla, materiálov čo nedajú práce a dogfriendly.

Metre štvorcové sa pokúsime presvedčiť , že má byť pripravený na pohodlné prenocovanie aspoň 7-mych osôb, stolovanie 5-tich, že sa v ňom variť bude len okrajovo a bývať víkendovo.

Zelenú má biela, sivá a tvarované drevo.

Máme čo robiť, poobzerať sme sa tam už boli, aha:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Už samotný pôdorys domu je kvôli nepravým uhlom na tak malej ploche trochu mantinel, nehovoriac o podkroví, kde to  bude hra šikmín. Nevzdávame to a tešíme sa, ako už čoskoro vyrukujeme s prvými návrhmi.

vidíme sa v časti číslo 2.