Nápady na používanie nábytku z IKEA tak trochu postavené na hlavu sa nám vždy páčili. V hlbinách internetu ich nájdete mnoho. Preto nás veľmi teší, že môžeme prispieť tým naším.

Spomínate si na návrh multifunkčnej “post”študentskej izby?

Konkrétnejšie na pracovnú stenu kombinovanú, ktorá plynule prešla do TV zostavy s komodou:

4

Pôvodne bol tento nábytok zamýšľaný na zostavenie pomocou systému 606 Universal Shelving System značky Vitsœ. Jedná sa o skvostný systém nábytku vyrábaného od šesťdesiatych rokov podľa návrhu Dietera Ramsa.

Samozrejme, pre fajnšmekerov, ktorí vedia oceniť kvalitu a radi si na dodanie balíčka na objednávku počkajú, je toto riešenie stále aktuálne.

Ponúka sa však aj jednoduchšie, dostupnejšie a ekonomickejšie riešenie (aj keď samozrejme jeho konkurencieschopnosť je vo viacerých kolónkach s vyššie uvedeným systémom limitovaná).

Je ním Algot. Vnútorný úložný systém na oblečenie od značky IKEA.

Ako si možno všimnúť priamo na stránke, aj napriek tomu, že tento systém je stále v kolónke “úložných systémov na šaty”, už aj IKEA začala pobádať svojich zákazníkov na využívanie jednotlivých kúskov nábytku inými spôsobmi.

Netreba odsudzovat strohé, čisto funkčné kusy nábytku pre ich jednoduchý vzhľad. Práve vďaka tomu ich oveľa lepšie možno skombinovať s výraznejšími kusovými ako napríklad retro komodou.

Čo poviete vy na takýto funkcionalisticko – minimalistycký IKEA hack? 🙂