Aby priestor detskej izby poslúžil na všetko, čo sa od nej očakáva, bolo potrebné ho pomyselne rozdeliť na jednotlivé časti. Dve postele umiestnené čiastočne nad sebou na modrom pozadí sú určené pre dvoch malých chlapcov, protiľahlý roh na béžovom pozadí pre ich staršiu sestru. Zoskupenie postelí slúži nielen na spánok, ale aj na hranie vďaka dizajnu podobnému preliezačkám. Takýmto spôsobom ostal dostatočne veľký priestor na detský stolík aj úložné priestory na šaty a hračky. Námornícku tému som poňala uvoľnenejšie, aby sa priestor deťom časom nezunoval. V tomto duchu je v izbe navrhnutý jednoduchý biely moderný nábytok doplnený lanami, modrou a červenou farbou. Navyše, ak časom ostanú v izbe len dvaja súrodenci, výmenou dievčenskej postele za pracovný stôl sa stane plnohodnotnou študentskou izbou. Stačí premaľovať steny, vymeniť textílie a izba má znovu potenciál na úplnú premenu.

Rodičia počítajú s tým, že časom ostanú v izbe dvaja súrodenci. Jednoduchou výmenou dievčenskej postele za pracovný stôl môže izba slúžiť deťom aj počas školy.

PÔDORYS NAVRHOVANÉHO STAVU

 

Posteľné preliezačky sú skvelou voľbou pri šetrení priestorom. Deti ich navyše využijú nielen na spanie, ale aj celodenne pri hrách, keďže pôsobia ako bunkre.

Jednoduchá nástenná dekorácia má veľký podiel na tom, že izba získala námornícky nádych.

Zakomponovať do priestoru typový nábytok ušetrí pri realizácii starosti, čas a v konečnom dôsledku aj financie. Box na hračky z IKEA skvelo vyplnil priestor za dverami.

Nika s posteľou pre sestru získala vďaka zmene farby z modrej na béžovú dievčenský nádych a celú izbu zjemnila.

Laná majú okrem dekoračnej predovšetkým bezpečnostnú funkciu. Slúžia ako zábradlie ku schodíkom a hornej posteli.

Schodíky slúžiace ako police vyplnia priestor medzi posteľami a typovým úložným nábytkom.

Riešenia detských izieb by mali hravým spôsobom podporovať fantáziu. V tomto duchu funguje lepšie ako príliš konkrétne rozprávkové motívy, ktoré deti rýchlo omrzia, celkový koncept nábytku, farieb a materiálov, ktoré deti pri hrách až tak neovplyvňujú.

Stoličky bez operadla deti využijú aj ako príručné či nočné stolíky.