Príjemný trojizbový bytík pre usmievavú klientku bolo radosť navrhovať. Na našich posedeniach pri kávičke sa podarilo navrhnúť a neskôr aj zrealizovať priestor, ktorý je moderný, teplý, útulný a to všetko v rámci stanoveného rozpočtu. Keďže pôvodne bol byt obývaný študentmi, museli sme ho očistiť od nepotrebných priečok a opucovať ho z pôvodného, nikdy nerekonštruovaného stavu.

 

Dispozícia bytu nepotrebovala veľa zásahov, čomu pomohla najmä obojstranná orientácia, a teda dostatok okien. Stačilo sa len zbaviť provizórnych konštrukcií po bývalých obyvateľoch – študentoch.

L:___PRACAida3_pracovne2014_09_09 Model (1)

PÔDORYS NAVRHOVANÉHO STAVU                                                  PÔDORYS NAVRHOVANÉHO STAVU

Zariadenie pozostáva z nábytku na mieru v podobe kuchynskej linky a vstavaných skríň, doplneného typovými prvkami ako sedačka, knižnica, stolovanie či kompletný nábytok v pracovni. Držala som sa neutrálnych farieb v kombinácii s drevom a tak má majiteľka kedykoľvek možnosť doladiť si priestor farebnými doplnkami doslova podľa nálady.

3

TV stena na pozadí prírodného dreva mala za cieľ priestor zútulniť. Aby pôsobila vzdušnejšie, úložné priestory sú navrhnuté ako zavesené a odsadené od oboch strán.

 

5

Hra línií a prestriedanie materiálov priestor zjednotili, no postarali sa aj o to, aby nepôsobil nudne, ale hravo a sviežo. Jedálenské sedenie prisunuté k stene je navrhnuté ako rozkladacie, takže v prípade návštev nie je o miesto za stolom núdza.

9

Výrazné kreslo a kontrastná knižnica sa postarali o akcent, ktorý priestor oživil.

2

Výber textílií má veľký vplyv na to, ako vo finále interiér pôsobí. Kombinácie béžových tónov a jemných vzorov ho príjemne zohrejú.

8

Jedálenské sedenie našlo aj napriek menšej ploche bytu svoje miesto na pomedzí obývacej izby a kuchyne. V prípade potreby vytvorenia väčšieho počtu miest je možné stôl rozložiť a posunúť do priestoru.

7

Kuchynská linka nasledovala materiálovú paletu v obývacej izby, vďaka čomu plynule zapadla do celkového interiérového konceptu. Napomohli tomu aj plne zabudované spotrebiče.