Dôvod sa nájde vždy…

Tentokrát ním bolo počasie…

Jarné…

Upršané…

Presne ten čas pustiť sa do pečenia…

Jablkový koláč na škaredú nedeľu.

Čo k tomu treba:

na cesto:

225 g masla

50 g kryštálového cukru

1 vajce

1 žĺtok

350 g hladkej múky

na plnku:

2 kg jabĺčok (ošúpaných a nakrájaných na drobno)

šťava z 1/2 citrónu

125 g kryštálového cukru

1 lyžička mletej škorice

štipka strúhaného muškátového oriešku

20 g masla

trošku amaretta alebo brandy

malý hrnček mlieka na poliatie

 Vyšľahajte maslo s cukrom, potom všľahajte vajce a žĺtok, zmes by mala pripomínať miešané vajíčka. Postupne pridávajte múku a cesto poriadne prepracujte rukami. Zabaľte ho do potravinárskej fólie a nechajte odležať v chladničke 3/4 hodiny.

Jabĺčka olúpte, nakrájajte na tenké plátky a nasypte ch do hrnca. Pridajte citrónovú šťavu, cukor, škoricu, muškátový oriešok a prilejte brandy alebo amaretto. Pridajte 4 – 6 lyžíc vody a varte dovtedy, kým nie je z jabĺčok pyré s nerozvarenými kúskami. Stiahnite z ohňa a pridajte maslo. Nechajte ho v jablčnej zmesi roztopiť.

Predhrejte rúru na 210 stupňov. Cesto vyvaľkajte a vyložte ním koláčovú formu. Presahujúce okraje odrežte. Na cesto naneste jabĺčkovú zmes. Odrezané cesto znovu vyvaľkajte, nakrájajte ho na tenké pásiky a ozdobte ním koláč. Vrch koláču potrite mliekom a pečte, kým cesto nie je zlatisté.

IMG_7538_small

IMG_7521_small

Okrem škaredého počasia boli dôvodom na pečenie aj darčeky k narodeninám. Krásny vyšívaný obrus od babičky si pýtal, aby sa s niečím dobrým odfotil a keramická forma na skutočný apple pie rozhodla, čo sa bude piecť. Nakoniec sme ju nepoužili, cesta bolo príliš veľa a forma príliš malá, ale stále čaká na svoju premiéru.

A teraz už brú chuť 😉